РусскийУкраїнськаEnglish

Це цікаво

Про мило та «мильні опери»

"Міняти шило на мило", "Мильна опера", "Шию намилити!" ... Скільки разів ми чули або самі вживали ці вирази. А звідки вони взялися? І при чому тут мило? Що ще цікавого пов`язано з таким звичним нам предметом?

Наприклад "намилити шию". Зараз це значить насварити, покарати за якусь провину. А ось пішло це від того, що в часи, коли була смертна кара, мотузку для повішування намилювали, щоб вона краще ковзала.

Вираз «намилити шию» в російській мові означає кого-небудь вилаяти, побити, покарати. А ось в японській мові - це означає визнати свою неправоту і бути готовим спокутувати її ціною свого життя.

А вираз "міняти шило на мило" ось звідки. Раніше шило було зроблено з заліза і щоб воно краще ковзало його змащували милом. Тобто якщо міняти одну потрібну річ на іншу потрібну в роботі річ все одно діла не буде.

У 1930-х роках на американському радіо з`явилися багатосерійні програми з невибагливими сльозоточивими сюжетами. Їх спонсорами виступали виробники мила та інших миючих засобів, так як основною аудиторією цих програм були домогосподарки. Тому за радіо-, а згодом і телесеріалами закріпився вираз «мильна опера».

Англійська пенсіонерка Керол Он колекціонує мило з 1991 року. У її колекції є зразки практично з усіх країн світу. І на даний момент у Керол зберігається понад 5000 шматків самого різного мила!

Ну і звичайно є найдорожче мило в світі. Це мило випускає компанія Plank. Називається це мило "Cor" і коштує 1041 $ за кілограм. Така вартість через його склад:

- серицин або шовковий клей, отримують зі свіжих волокон шовку

- хітозан, отримують з панцирів крабів червононогих

- 4 виду різних коллагенів

- срібло

Мило, як сир і вино, теж повинно дозрівати. І з віком, як не дивно, мило теж стає краще. «Старе» мило ніжніше, сильніше піниться, менше подразнює шкіру.