РусскийУкраїнськаEnglish

Це цікаво

Як винайшли рідке мило

Патент на винахід рідкого мила був зареєстрований в Нью-Йорку в 1865 році. Автором патенту був Вільям Шеппард. Він відкрив, що якщо змішати звичайне мило з нашатирним спиртом, вийде густа маса, яка прекрасно змиває бруд.

Не можна сказати, що винахід Шеппарда став популярним - про нього знали, але для широкого застосування рідкому милу не вистачало зручної упаковки.

Таку упаковку, а точніше - маленьку пляшечку з кришкою-помпою в 1980 році придумав підприємець з Міннесоти Роберт Тейлор (він назвав винахід Softsoap - м`яке мило). Роберт знав, що його ідею пляшечки з помпою відразу ж украдуть конкуренти, тому вирішив підстрахуватися. Він скупив всі кришки-помпи, які продавалися на американському ринку (100 мільйонів штук!). Адже, в США їх виробляли тільки дві компанії. Жоден з конкурентів Тейлора не зміг купити і десятка пробок весь наступний рік.

Роберт, тим часом, на продажу свого рідкого мила за 6 місяців заробив 25 мільйонів доларів. Пізніше він продав бренд Softsoap компанії Колгейт-Палмолів.